ماساژ برای از بین بردن ژل لب در خانه [آموزش قدم به قدم] 

ماساژ برای از بین بردن ژل لب

تزریق ژل لب یکی از روش‌های رایج برای ترمیم لبها و خوش فرم کردن آنها است که باید توسط پزشک متخصصی انجام شود تا نتیجه خوبی به دست آید. در برخی مواقع به دلایل مختلف مثل تزریق بیش از حد ژل، عدم تناسب فرم لب با صورت، عدم تناسب لبها با هم و یا عدم تخصص پزشک در صورت مراجعه به مراکز درمانی نامعتبر ممکن است نیاز به تخلیه ژل لب باشد. نکته مهم در این مورد مدت زمان مورد نیاز برای جذب ژل است که بین ۶ الی ۱۸ ماه فرد باید منتظر بماند که ژل از بین برود؛ ولی با وجود روشهای مختلفی که برای تخلیه ژل لب وجود دارد این زمان بسیار کوتاه میشود. یکی از این روشها ماساژ برای از بین بردن ژل لب است که در این مقاله از تزریق ژل ایران به آن میپردازیم.

چه موقع باید تخلیه ژل لب انجام شود؟

یکی از دلایلی که افرادی که تزریق ژل لب کردهاند بعد از مدتی مجبور به تخلیه آن میشوند، ایجاد عفونت در لب و اطراف آن است. این عفونت علل مختلفی میتواند داشته باشد از جمله عدم ضد عفونی محل تزریق بعد از انجام تزریق، استفاده از ژل بی کیفیت و نامناسب و به کارگیری وسایل تزریق ژل که به خوبی استریل نشده‌اند. علاوه بر این رفع نشدن تورم و قرمزی لب بعد از گذشت مدتی که می‌تواند نشان‌دهنده حساسیت باشد از دلایل تخلیه ژل لب است. عامل دیگر برای تخلیه ژل لب، تزریق در محل نامناسب مثل نزدیکی رگ‌های خونی و انسداد جریان خون که ممکن است توسط پزشک غیر متخصص و مرکز نامعتبر انجام شود. چنانچه فقط مشکل عدم تراکم و تناسب ژل در لب‌ها باشد نیازی به تخلیه ژل نیست و استفاده از ماساژ برای از بین بردن ژل لب توسط پزشک متخصص می‌تواند مشکل را حل کند. اما در صورتی که حجم ژل تزریق زیاد باشد که باعث بدفرمی و عدم تقارن لب‌ها شود و یا ژل بی کیفیتی تزریق شده باشد باید تخلیه ژل صورت گیرد. برای تخلیه ژل روش اصولی غیر از روش ماساژ برای از بین بردن ژل لب وجود دارد که در این مقاله به آن اشاره می‌کنیم.

آیا روش گرما و ماساژ برای از بین بردن ژل لب در خانه امکان‌پذیر است؟

اسید هیالورونیک که ماده اصلی تزریق ژل به لبها است منشأ انسانی داشته و با افزایش سوخت و ساز بدن و گذشت زمان جذب میشود. برخی افراد تصور می‌کنند استفاده از روش‌هایی که متابولیسم بدن را افزایش می‌دهد برای از بین بردن سریع ژل لب و تخلیه آن تأثیر دارد. در واقع این موضوع حقیقت ندارد و تنها دو راهکار گرما و ماساژ برای از بین بردن ژل لب در خانه وجود دارد. 

۱٫گرما برای از بین بردن ژل لب در خانه:

در سوخت و ساز بدن گرما نقش کمی دارد و برخی فکر می‌کنند می‌توان با این روش در خانه ژل لب را تخلیه کرد. اما باید گفت که روش گرما در همان روزهای ابتدایی بعد از تزریق و در صورت ایجاد کبودی مؤثر است و بعداً هیچ تأثیری ندارد. اگر این امر حقیقت داشت بعد از تزریق ژل هیچ‌گاه نمی‌توانستید نوشیدنی‌های داغ مصرف کنید.

۲٫ماساژ برای از بین بردن ژل لب در خانه: 

در اثر ماساژ دادن دما یا متابولیسم افزایش می‌یابد و باعث تسریع در جذب ژل لب می‌‌شود؛ به همین دلیل افرادی که از تزریق ژل لب خود رضایت ندارند اقدام به ماساژ برای از بین بردن ژل لب می‌کنند. اما این افراد باید بدانند که با ماساژ فقط می‌توانند فرم نامناسب لب‌ها را اصلاح کنند وگرنه در تخلیه ژل هیچ تأثیری نخواهد داشت. همچنین ماساژ برای تغییر فرم لب‌ها باید توسط پزشک و به صورت اصولی انجام شود. 

روش اصولی برای از بین بردن و تخلیه ژل لب 

همان‌طور که بیان شد ماساژ برای از بین بردن ژل لب روش درستی نیست و برای این کار از ژل هیالورونیک اسید استفاده می‌شود. هیالورونیک اسید به صورت طبیعی در بدن وجود دارد و تجزیه آن توسط آنزیم هیالورونیداز صورت می‌گیرد. از این رو برای تخلیه ژل هیالورونیک تزریق شده به لب‌ها، این آنزیم کاربرد دارد. در طی ۲۴ ساعت آنزیم هیالورونیداز می‌تواند ژل لب را تجزیه کند و بعد از گذشت این مدت تورم لب‌ها رفع شده و لب‌ها به حالت اول بر می‌گردند. تزریق آنزیم هیالورونیداز برای تخلیه ژل لب باید توسط پزشک متخصص انجام شود؛ زیرا اگر این کار به درستی صورت نگیرد باعث بروز عوارض مختلفی خواهد شد.

مراقبتهای قبل از تخلیه ژل لب 

  • انجام اقداماتی قبل از تخلیه ژل می‌تواند روی نتیجه نهایی از بین بردن ژل لب تأثیر زیادی داشته باشد.  
  • پنج روز قبل از تخلیه ژل لب داروهایی نظیر آسپرین، ایبوپروفن، ویتامین‌ها، امگا مصرف نشود. 
  • در هنگام انجام تزریق ژل روی لبها و صورت هیچگونه آرایشی وجود نداشته باشد. 
  • چنانچه در محل تزریق ژل عفونت یا آکنهای وجود دارد نباید اقدام به تزریق ژل کرد. 
  • قبل از تخلیه ژل لب حتماً تست عدم آلرژی به فیلر انجام شود. 

جمع‌بندی

دو روش مهم گرما و ماساژ برای از بین بردن ژل لب در خانه اثر بخش هستند؛ ولی برای نتیجه‌گیری بهتر و اطمینان از انجام درست ماساژ توصیه می‌شود برای این کار به پزشک متخصص مراجعه شود. علاوه بر این در تخلیه ژل باید جنس و مدت ماندگاری ژل لب را نیز در نظر داشت و سپس روش مناسبی را برای تخلیه ژل انتخاب کرد. در صورتی که تخلیه ژل صورت نگیرد می‌تواند منجر به ایجاد آسیب‌های جبرانناپذیری گردد.  

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *